TRASY MOTOCYKLOWE W EUROPIE: Sveti Jure (Chorwacja)

Sveti Jure jest to drugi co do wielkości szczyt Chorwacji, a najwyższy masywu Biokovo (1762 m n.p.m.). Na szczyt prowadzi najwyżej położona droga w Chorwacji z licznymi zakrętami i pięknym widokiem.

Aby dojechać do Sveti Jure należy kierować się z Makarskiej na Vrgorac. Park czynny jest latem w godzinach od 7.00 – 20.00. Za wjazd na szczyt „na własne ryzyko” trzeba uiścić opłatę, która pobierana jest od osoby, a nie od pojazdu.
Początek trasy jest bardzo spokojny, zacieniony, dużo drzew. Jednak z czasem droga robi się coraz węższa, znikają drzewa na poczet skał i pojawiają się zakręty. Po drodze znajduje się klika punktów widokowych, gdzie można  zatrzymać się i popstrykać zdjęcia.

W drodze na Sveti Jure...

Ostatni podjazd drogi na Sveti Jure, składający się z serpentyny,  jest najbardziej emocjonującym i najciekawszym etapem całej trasy na szczyt. Na całej trasie, a przede wszystkim serpentynie należy zachować szczególną ostrożność. Ta malownicza droga jest dość wąska i trzeba uważać na wymijanki z autami, a nawet autobusami wjeżdżającymi i zjeżdżającymi z szczytu. Barierki zabezpieczające gdzie nie gdzie są, ale nie wiadomo co zabezpieczają.

Kiedy dojedziecie na szczyt ukarze się wam bajeczny widok, który zrekompensuje wszystkie wcześniejsze lęki i obniży wasz poziom adrenaliny.

Sveti Jure to punkt obowiązkowy każdego pobytu w okolicach Makarskiej.

PARTNERZY:

Moto Floydoo Bieszczady

Copyright © 2018 Moto Podróże