TRASY MOTOCYKLOWE W EUROPIE: Transfogaraska (Rumunia)

Droga Transfogaraska lub Trasa Transfogarska to najwyżej po Transalpinie położona droga Rumunii – osiąga 2034 m n.p.m. Przecina z północy na południe Góry Fogaraskie – najwyższe pasmo górskie rumuńskich Karpat, między ich dwoma najwyższymi szczytami – Moldoveanu i Negoiu

Droga Transfogaraska

Droga Transfogaraska łączy miasta Sybin w Siedmiogrodzie (na północy) i Pitești na Wołoszczyźnie (na południu). Siedmiogród i Wołoszczyzna są rozdzielone równoleżnikowo przez Karpaty Południowe. Droga najbardziej spektakularnie prezentuje się od strony północnej. Przy trasie od strony południowej znajdują się liczne atrakcje – między innymi zapora na rzece Ardżesz o wysokości 160 metrów tworząca jezioro Vidraru oraz zamek Poienari należący do Włada Palownika (pierwowzoru Drakuli)

Ze względu na liczne zakręty drogę w szczególności upodobali sobie motocyklisci. Na drodze obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Tunel w najwyższym punkcie drogi jest zamknięty od października (lub listopada) do kwietnia (lub maja) z powodu śniegu i wiatrów.

PARTNERZY:

Moto Floydoo Bieszczady

Copyright © 2018 Moto Podróże