TRASY MOTOCYKLOWE W EUROPIE: Droga Atlantycka (Norwegia)

Droga Atlantycka (Atlanterhavsvegen) to największa atrakcja na trasie nr 64 pomiędzy Kristiansund a Molde. Biegnie przez archipelag kilku małych wysp i szkierów w zatoce Hustadvika, odsłoniętej część Morza Norweskiego.Łączy wyspę Averøy z lądem, między miejscowościami Karvåg i Vevang. Całość opiera systemie grobli, wiaduktów i ośmiu mostów, spośród których najbardziej widocznym most Storseisundet.

Droga Antlantycka

Już w 1909 roku myślano o połączeniu wyspy Averøy z lądem, jednak dopiero w roku 1983 rozpoczęto budowę zakończoną ostatecznie 7 lipca 1989 r. Po otwarciu szybko zyskała ona miano „konstrukcyjnego projektu stulecia”, i dziś jest wśród 10 miejsc w Norwegii najchętniej odwiedzanych przez turystów. Brytyjski dziennik The Guardian uznał Drogę Atlantycką za najpiękniejszą trasę samochodową świata.

Na trasie jest kilka punktów przystankowych, gdzie można zostawić motocykl, samochód w wybrać się na spacer wzdłuż drogi. Każde miejsce drogi prowadzącej od Bud do Kårvåg jest także wymarzonym miejscem dla wędkarzy, bowiem Hustadvika jest znana z obfitości ryb. Można zatrzymać się na którejkolwiek z wysepek; Strømsholmen, Skarvøya, Lyngholmen, Geitøya, Kuholmen, wyjąć wędkę i popróbować morskiego wędkowania na przygotowanych specjalnie platformach.

Droga Antlantycka

PARTNERZY:

Moto Floydoo Bieszczady

Copyright © 2018 Moto Podróże